Často kladené otázky

FAQ

Shoptet všeobecne

Čo je Shoptet?

Platforma na prevádzku vášho eshopu, fungujúca na systéme prenájmu. Neplatíte žiadne vstupné poplatky, inštaláciu a pod. Vyberiete si mesačný paušál, služby, ktoré potrebujete a platíte mesačný poplatok. Nestaráte sa o fungovanie, aktualizácie atď. Jednoducho iba predávate.

Viem presunúť svoj existujúci e-shop do Shoptetu?

Áno, v podstate z akejkoľvek platformy. Naša spoločnosť sa zaoberá práve takýmito presunmi – migráciami eshopu. Dôležité je, aby mal váš existujúci systém možnosť vytvorenia produktového exportného súboru.

Koľko ma stojí mesačne prevádzka eshopu?

V Shoptete si môžete vyskladať mesačný paušál podľa počtu produktov a požadovaných služieb. Pokiaľ porovnáte hoci aj najvyšší paušál so sumami, ktoré ste platili za správu existujúceho eshopu, zistíte, že je to rozumnejšie.

Potrebujem platiť hosting?

Teoreticky nie, ale my odporúčame ponechať doménu a mailové boxy v pôvodnom hostingu, prípadne prejsť na hosting od Websupportu. Toto oddelenie služieb WEB a EMAIL má svoj zmysel aj do budúcna.

Presun eshopu do Shoptetu

Aké sú náklady na presun eshopu do Shoptetu?

Na vypracovanie ponuky potrebujeme prístup do existujúceho eshopu, alebo exportný súbor – produktový.

Ako dlho trvá presun eshopu?

Podľa náročnosti, počtu produktov, kategórií, článkov a pod. a samozrejme podľa vašej súčinnosti, ktorá je veľmi dôležitá. Technicky je možné zrealizovať presun aj za týždeň, reálne to ale trvá niekoľko týždňov.

Ako dlho nám nebude fungovať eshop pri migrácii do Shoptetu?

Technicky 1 hodinu, v krajnom prípade niekoľko hodín, záleží od hostingu a rýchlosti zmeny DNS záznamov. Nepôjde o skutočnú nefunkčnosť, skôr o prepínanie starého a nového eshopu a nefunkčné https.

Ako prebieha presun eshopu?

Na začiatku sa vytvorí prevod exportných súborov, aby bolo možné importovať do Shoptetu. Následne sa urobí kontrolný import a po odsúhlasení sa prenesú ostatné údaje – kategórie, články, podstránky a pod. Prvý import sa v prípade potreby aktualizuje. Po úplnej kontrole údajov sa pripraví technická časť – objednávkové stavy, doprava a platba, prepojenie s dodávateľmi, platobná brána atď.

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? Napíšte nám, radi ju zodpovieme. Zoznam priebežne aktualizujeme.